تبلیغات
به رنگ عشــق - باران مهربان

   به رنگ عشــق

      برای ظهورش صلوات...

باران مهربان

باران مهربان

آفتاب سوزان تابستان برهمه جا تابیده و چندین ماه است كه باران نباریده. زمین خشك شده و تمامی درختان از تشنگی له له می زنند و نزدیك است كه خشك شوند. سبزه ها همه زرد شده و گل ها پژمرده اند. هیچ چیز نمی روید. و هیچ میوه ای به بار نمی نشیند. پرندگان از شدت گرما به سایه ها پناه  برده اند. و حكومت گرما بر سرتاسر دشت حكم فرماست. نه آبی نه بارانی و نه هیچ چیز دیگری. براستی! اگر باران نیابد، آن وقت چه؟ اگر این گرمای سخت و این تشنگی فراوان با باران فرو ننشیند ‌چه؟

آن وقت است كه همه درختان خشك شوند. و میوه ها بسوزند. و محصولات همه از بین بروند. قحطی و خشك سالی همه جا را فرا بگیرد. وهمه از بی آبی تلف شوند.

دوران غیبت امام زمان علیه السلام هم مثل آن تابسان بی آب و گرمای طاقت فرساست. تمام دلها مرده اند. و به خاطر قحط سالی ایمان، دیگر هیچ چیزی در آنها نمی روید. گل های مهربانی پژمرده اند و پرندگان سفید عدالت در دور دست ها پنهان گشته اند. زمین خشكیده و چون كویری ترك خورده است. چهره ی زمین از آتش ظلم سوخته است. و دیگر شادابی و طراوتی برایش نمانده است.

و او مثل باران است. بارانی برای شستن تمام سیاهی ها و زشتی ها از چهره ی زمین. بارانی كه مهربانی را در دل ها خواهد رویانید. و گل های زیبا را با طراوت خواهد كرد. بارانی كه با لطافت  خود عدالت را زنده خواهد كرد. و تمام پرندگان سفید صلح را به لانه هایشان باز خواهد گرداند. او پیك دوستی است. و تمام خوبی ها را به گرد یكدیگر خواهد آورد. همانطور كه بعد از باران طبیعت یك پارچه شادی می شود، با ظهور او نیز همه یك دل و یك صدا خواهند شد. او كینه ها را خواهد شست. و جایش بذر محبت خواهد كاشت.

آری! او باران رحمت الهی است برای بندگان خود. پس سلام خداوند بر او باد كه به یمن قدومش تمام دل ها بهاری خواهند شد

.حدیث :امام رضا علیه السلام می فرمایند:

امام: ابر بارنده ، باران پی درپی، خورشید نور بخش، آسمان سایه افكن، زمین گسترده، چشمه ی جوشان، بركه ی زلال و باغ سرسبز و پر از گل است.


امام رضا علیه السلام می فرمایند :

( هر مومنی که در مدح ما شعری بسراید ، خداوند در بهشت منزلگاهی را برای او بنا می کند که وسعتش هفت برابر دنیاست ، و در آن جا ، هر فرشته ی مقرب و هر پیامبر فرستاده شده ای او را زیارت می کند )


پی نوشت:این وبلاگ تازه کارش رو شروع کرده به امید خدا هر شب جمعه اپ میشه[ پنجشنبه 31 مرداد 1392 ] [ 05:14 ب.ظ ] [ آسمونی ]

[ نظرات() ]