تبلیغات
به رنگ عشــق - دعایت میکنم

   به رنگ عشــق

      برای ظهورش صلوات...

دعایت میکنم

پدرجان ! دعایت می كنم!

گاهی شده است كه نزدیكی از نزدیكان ما به مسافرت می رود. و مدتی از ما و از خانواده مان دوراست. دل ما برایش تنگ می شود و دعا می كنیم كه زودتر برگردد. گاهی این مسافرت یكی و دو روز بیشتر نیست و ما دعا می كنیم كه مسافر ما سالم برگردد.

گاهی هم نمی دانیم كه مسافر ما كی بر می گردد، فقط دعا می كنیم كه هر جا هست سالم باشد. گاهی هم پیش می اید كه حتی نمی دانیم مسافر ما به كجا رفته و برای چه مدت رفته است؟ فقط تنها كاری كه می توانیم برای او بكنیم چیست؟ معلوم است او را دعا می كنیم. برای سلامتی او صدقه می دهیم و همیشه منتظر برگشتنش هستیم. و اگر این مسافر پدر ما باشد، او را بیشتر دعا می كنیم و به شدت منتظرش هستیم.

حضرت مهدی علیه السلام نیز پدر مهربان ما هستند. به احوالات ما رسیدگی می كنند و مشكلات ما را می دانند. ما در مشكلات خود به ایشان پناه می بریم. و از ایشان كمك می خواهیم. ولی حضرت مهدی علیه السلام مثل همان پدری است كه به سفر رفته و از نزدیكان خود برای مدتی دور شده است. ما نیز می توانیم چون پدر خود برای حضرت مهدی علیه السلام دعا كنیم.

دعا كنیم كه او زودتر برگردد. دعا كنیم كه او همیشه سالم باشد. و هیچ وقت بیمار نشود. دعا كنیم كه فرزندان خوبی برای او باشیم. دعا كنیم كه...

ما می توانیم علاوه بر دعا كارهای بسیار دیگر نیز انجام بدهیم. می توانیم برای سلامتی آن حضرت صدقه بدهیم. به نیابت از آن حضرت به زیارت امام رضا علیه السلام و حرم های مطهر ائمه و امام زادگان برویم. می توانیم در فراق او و در دوری از اوناراحت  و گریان باشیم. مگر نه این كه او پدر مهربان ماست كه برای مدتی نامعلوم به سفر رفته و ما نمی دانیم كه كجاست؟ دل ما برایش تنگ شده، منتظر آمدنش هستیم. باید خانه ی دل هایمان را جارو كنیم و گرد و غبار گناه را بزداییم. باید مرتب و آراسته وآماده منتظرش باشیم و چون فرزندانی منتظر پدر، كارهایی را انجام بدهیم كه او را دل شاد می كند، نه كارهایی كه او را غمگین و رنجور می سازد. پس:

 

" ای پدر مهربان! ما منتظرت هستیم و برایت دعا می كنیم"

[ پنجشنبه 7 شهریور 1392 ] [ 05:35 ب.ظ ] [ آسمونی ]

[ نظرات() ]